• Deň Zeme 22.4.

25. 4. 2024

Pri príležitosti Dňa Zeme si žiaci opäť pripomenuli zodpovednosť za životné prostredie a potrebu jeho ochrany výtvarnými prácami, tvorením plagátov a recyklovaním. Formou súťaže sa tak mohli zapojiť a vyrobiť projekty a iné práce. Hlasovaním sa rozhodlo o týchto výhercoch.

1. Matúš V. 3.A
            2. Ema K. 4.A
            3. Amálka J. 1.A
            4. Barborka J. 4.A
            5. Ema P. 2.A
            6. Danko N. 1.A
            7. Tamarka N. 3.B
            8. Kristína D. 4.A
            9. Alex P. 2.A
          • Knižný aprílový žart

25. 4. 2024

Bláznivé aprílové počasie a prvoaprílové žartíky sa stali inšpiráciou pre našich šiestakov. Prelistovali stránky svojich kníh a pokúsili sa nájsť vtipné príbehy, ktorými pobavili svojich spolužiakov. O tom, že to nebola celkom ľahká úloha, svedčia nasledujúce fotky. Potrápila aj tých najväčších vtipkárov.

• Čerstvé hlavičky

23. 4. 2024

Hlasujte za našu školu v 6. ročníku projektu Čerstvé hlavičky. Pomôžte nám opäť získať prvenstvo a pravidelnú dávku ovocia a zeleniny pre našich žiakov!

Hlasovanie bude prebiehať od 25.4.2024 do 29.5.2024 na stránke www.cerstvehlavicky.sk.

Hlasovať môže ktokoľvek, po tom čo sa zaregistruje svojím emailom a telefónnym číslom na vyššie uvedenej stránke.

Hlasovať je možné každý deň.

Ďakujeme za každý Váš hlas.

• Skvelé recitačné výkony

27. 3. 2024

Okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín sa aj tento rok už tradične konalo v ZŠ Kúpeľná v Prešove. Našu školu v kategórii poézie reprezentovali žiačky Tamara Novotná 3.B a Ema Bujňačková 8.A. Ich skvelé recitačné výkony ocenila aj porota a Tamarke Novotnej udelila 3. miesto. Okrem krásneho diplomu a knižnej ceny získali dievčatá aj skúsenosti.

Blahoželáme!

27. 3. 2024

Veľkonočné prázdniny sa začínajú 28. marca 2024 a potrvajú do 2. apríla 2024. Nástup do školy je v stredu 3. apríla.

Zároveň Vám oznamujeme, že v stredu 3. apríla bude z prevádzkových dôvodov skrátená prevádzka základnej školy. Prvý stupeň končí vyučovanie 4. hodinou a druhý stupeň 5. vyučovacou hodinou.

Činnosť ŠKD bude len do 13,00 hod.

Ďakujeme za porozumenie a prajeme všetkým príjemné sviatky.

27. 3. 2024

Od utorka 2.4.2024 sa v areáli MŠ začne realizácia projektu verejného priestranstva-parku. Poprosíme rodičov a deti, aby z dôvodu bezpečnosti a ochrany zdravia nevstupovali na stavenisko. Prechod od ZŠ cez areál MŠ bude možný od školskej jedálne. Vstup do budovy MŠ ostáva ako doposiaľ. Ďakujeme za pochopenie.

15. 3. 2024

Riaditeľka základnej školy oznamuje, že dňa 20.3.2024 (streda) udeľuje žiakom 1. až 8. ročníka riaditeľské voľno z dôvodu Testovania 9.

Žiaci 9. ročníka prídu do školy najneskôr o 7:40 a zúčastnia sa testovania podľa oznámeného harmonogramu.

Žiaci 1. až 8. ročníka sú zo stravy automaticky odhlásení, pre žiakov 9. ročníka bude školská jedáleň v prevádzke.

• Zdravé raňajky

12. 3. 2024

O tom, že aj zdravé raňajky môžu byť chutné, sa presvedčili žiaci 3.B v rámci prírodovedy. Cieľom bolo pripomenúť význam raňajok pre zdravý vývoj a fungovanie organizmu.

• Z rozprávky do rozprávky

23. 2. 2024

Dnešné dopoludnie bolo pre tretiakov rozprávkové. Po ich triednom móle sa prechádzali nezvyčajné modelky – postavičky z rozprávok. Aj moderátori boli netradiční – prišli Maťko a Kubko. Bystré hlavičky našich tretiakov pracovali na plné obrátky, spomínali na všetky rozprávky, aké kedy videli či počuli. Lúštili záhady stratených rozprávkových predmetov, zatúlaných viet aj popletených rozprávok. O tom, že boli naozaj skvelí, svedčí aj obrovská medaila, ktorú získali. A aby sa na nikoho nezabudlo,  veľká vďaka patrí aj piatakom, ktorí celú akciu rozprávkovo naplánovali a svedomito pripravili.

• Oznam pre rodičov žiakov 9. ročníka

23. 2. 2024

Vážení rodičia,
            informujeme Vás o podávaní prihlášok na stredné školy.
            Zákonný zástupca vypĺňa len jednu prihlášku na vzdelávanie, na ktorej uvedie v poradí podľa záujmu
            - najviac dva netalentové odbory,
            - najviac dva talentové odbory.
            Zákonný zástupca podáva prihlášku elektronicky, konkrétny formulár prihlášky si vygeneruje zo školského informačného systému Edupage. Niektoré údaje budú predvyplnené z databázy školského informačného systému, ďalšie požadované údaje doplní zákonný zástupca.
            Návod nájdete:  https://help.edupage.org/sk/u646

Vyplnenú prihlášku odošle zákonný zástupca prostredníctvom školského informačného systému najneskôr do 14. marca 2024 základnej škole na potvrdenie hodnotenia. K prihláške pripojí povinné prílohy /pozrieť na stránke strednej školy, ktoré prílohy škola vyžaduje/ v zoskenovanej podobe ako prílohy k elektronickému podaniu a potvrdí podanie prihlášky.
            Školský informačný systém po potvrdení prihlášky riaditeľom základnej školy odošle prihlášku všetkým stredným školám, ktorých odbory vzdelávania uviedol zákonný zástupca v prihláške do 20.3.2024.
            S prípadnými otázkami sa môžete kedykoľvek obrátiť na výchovného poradcu našej školy.

• Základná škola Medzany 182
      • 051 4582770 0915 769 901
      • Medzany 182, 082 21 Slovakia
      • SK96 0200 0000 0033 5838 5957